ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9816256
*
nr 981 6256
Spegel
höjd: 103 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2015
kl 19:53:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/9 15:19:20
1
500 kr
20/9 15:29:16
2
400 kr
20/9 15:29:16
1
450 kr (Budbetjänt)
20/9 15:29:51
2
700 kr
21/9 12:28:58
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 981 6256
Spegel
höjd: 103 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/9 15:19:20 | 1 | 500 kr |
20/9 15:29:16 | 2 | 400 kr |
20/9 15:29:16 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
20/9 15:29:51 | 2 | 700 kr |
21/9 12:28:58 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32